• Telefon: 0762 235 333 (secție)
 • Adresă: Str. Bucur nr. 19, București (Maternitatea Bucur, Pavilion B)
Logo Scoala Mamei AB

Regulament de participare la cursurile ,,Scoala mamei“:

  • Este intodeauna necesar sa aveti confirmarea inscrierii la curs pe email sau prin intermediul telefonului,
  • Cursul incepe intodeauna la ora stabilita in program, de aceea va rugam sa nu intarziati.
  • Numarul maxim de participanti pe o serie este de 36 de persoane,
  • Atestatul de participare se ofera viitorilor tatici doar daca vor participa la cel putin un modul dintr-o serie de curs si numai dupa ce a completat fisa de inscriere. Fisa de inscriere se completeaza la prima prezenta la curs, datele viitorului tatic trebuie sa fie corecte si sa coincida cu buletinul, denumirea firmei/companiei la care lucreaza viitorul tata trebuie trecuta corect si complet pe fisa de inscriere pentru a se putea elibera atestatul de participare necesar la angajator,
  • Daca perioada pana la nastere este scurta si timpul nu va permite sa participati la o serie intreaga puteti venii la ultimul/ultimele module din seria din luna inscrierii si la primul/primele module din seria de luna urmatoare, pentru a participa este obligatorie confirmarea noastra.
  • Gravidele care nu sunt urmarite de un medic ce isi desfasoara activitatea in Maternitatea Bucur platesc o taxa de participare de 150 ron si trebuie sa se adreseze lectorului/formatorului pentru plata taxei si pentru eliberarea chitantei, taxa trebuie platita obligatoriu la primul modul la care participantii se prezinta la curs. Taxa se plateste integral chiar daca se doreste participarea la un singur modul. Chitanta eliberata poarta antetul Spitalului Clinic de Urgenta Sfantul Ioan.
  • Gravidele care participa la curs si sunt urmarite de un medic ce isi desfasoara activitatea in Maternitatea Bucur nu platesc taxa de participare dar este necesar sa prezinte o recomandare/adeverinta de la medicul curant.
  • Va puteti servi cu apa ceai si cafea, metoda de servire este autoservirea, in cazul in care aveti nevoie de ajutor va adresati lectorului/formatorului.
  • Fiecare cuplu/gravida/viitor tatic va primii gratuit, la primul modul la care participa, mostre, materiale promotionale, flyere, ale firmelor cu care ,,Școala mamei AB“ colaboreaza, alegerea de a folosi produsele oferite apartine in totalitate viitorilor parinti,
  • Toate produsele expuse in sala de curs se adreseaza gravidei si nou nascutului ele nu sunt de vanzare dar pot fi testate;
  • Nu este permisa fotografierea slide-urilor ce contin poze deoarece fotografiile prezentate contin imagini cu mamici si bebelusi in diverse ipostaze, ele sunt utilizate cu acceptul parintilor doar pentru folosirea lor in timpul prezentarilor la cursuri si nu pot fi difuzate;
  • La primul modul fiecare gravida/partener va primii o lista cu ,,bagajul de spital’’ si ,,lucruri necesare in primele zile acasa“. Lista cu ,,bagajul de spital’’ va fi discutata la curs;
  • Fiecare gravida poate merge la toaleta oricand doreste chiar si in timpul cursului fara sa ceara voie .
  • Fotografierea lectorului sau a slide-urilor ce contin imagini sau fotografii, fara acordul organizatorului, nu este permisa!
  • La finalul cursului puteti primii un suport de curs in format electronic, suport de curs ce nu contine poze sau imagini, pentru a intra in posesia lui este necesar sa ne scrieti pe adresa de email scoalamamei@yahoo.com si sa specificati ca doriti suportul de curs.

Partenerii noștri

Le mulțumim tuturor partenerilor și sponsorilor noștri care se implică în acest proiect.

Înscrie-te la curs