• Telefon: 0762 235 333 (secție)
  • Adresă: Str. Bucur nr. 19, București (Maternitatea Bucur, Pavilion B)
Logo Scoala Mamei AB

Idea de a organiza și susține cursuri adresate femeilor însărcinate și viitorilor tătici a luat naștere în anul 2009.
Pregătirea materialelor și organizarea cursurilor a durat aproape un an.

În ianuarie 2010 a avut loc prima serie de curs organizată în Maternitatea Bucur.

După mai bine de 8 ani de activitate intensă, am pregătit în meseria de ,,părinți’’ 15.000 de persoane, din care peste 2500 în Maternitatea Bucur și peste 12.000 în diverse locații din București și din țară.

Școală mamei AB, a participat la aproape toate evenimentele la care au fost prezente gravide, viitori tătici sau bunici (târguri, workshop-uri, cursuri, întâlniri) dar și la majoritatea evenimentelor dedicate profesioniștilor în domeniu (conferințe naționale și internaționale, mese rotunde, întâlniri cu moașe și asistenți medicali, cu specialiști din domeniul educației pre și post natale, pediatrie, neonatologie, nutriție, psihologie).

De ce Școala Mamei AB

Maternitatea Bucur

Cursurile noastre se desfășoară în cadrul Maternității Bucur

Peste 8 ani exeriență

Anca Bălășoiu a creat și a susținut acest curs din 2010

Anca Bălășoiu

Este moașă licențiată, membră a Comisiei de Moașe OAMGMAMR București, este formator și are o experiență de peste 18 ani în domeniul medical.

Vă învățăm despre

Alimentaţie, igienă, exerciţii fizice, relaxare, travaliu, naştere, respiraţie, alăptare, lăuzie, îngrijire, legislaţie etc.

Este gratuit

Pentru toate mămicile care vor naște la Maternitatea Bucur și pentru toți tăticii.

Toți tăticii

vor primi un atestat de participare ce ii acordă dreptul de a beneficia de 10 zile concediu plătit.

Partenerii noștri

Le mulțumim tuturor partenerilor și sponsorilor noștri care se implică în acest proiect.

dermastore