• Telefon: 0762 235 333 (secție)
  • Adresă: Str. Bucur nr. 19, București (Maternitatea Bucur, Pavilion B)

Da, sunt mamă și nu o dată ci de două ori

Da, sunt mama si nu o data ci de doua ori, doua experiențe total diferite, o fata si un baietel. Cand am născut o pe fetita (nastere normala) am spus ca nu o sa mai fac asta niciodată si totuși doi ani mai târziu intr o frumoasa zii de decembrie exact in ziua stabilită conform calculelor a venit pe lume in acelasi mod ( nastere normala) baietelul. As mintii daca as spune ca nu a durut deloc ca m am ținut tare si nu am tipat pentru ca m a durut dar, cand ma uit la ei sau cand fetita imi spune ” mamii te ubec” sau cel mic ma ia de degetel si ma duce in camera ca sa i dau sa mănânce ” titi” as mai face o din nou. Ce a adus nou in viața mea faptul ca sunt mama pe lângă grija continuua, bucuria de a auzii primul gangurit, primul “mama”, de a vedea primii pasi, un mai mare respect si înțelegere pentru MAMA mea a carei grija de multe ori o consideram exagerata mai ales in adolescenta, ale carei întrebări ” unde te duci, cu cine, cat stai, cand vii ???? ma enervau. Obișnuiam sa glumesc cu prietenele mele si sa spunem ca mamele toate urmează o școala, o școala pe care se pare ca o urmez si eu acum Școala Mamelor.

Cu respect pentru toate mamele.
Semnează ” MAMA”

Boangiu Luminita